Bizden Haberler 06.07.2022 - Çoruh EDAŞ’tan Trabzon’a 1 Milyon Lira Yatırım

Yaklaşık 821 bin nüfusa sahip Trabzon’da kesintisiz enerji arzı hedefiyle faaliyet gösteren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 1 milyon lira yatırım gerçekleştirerek Ortahisar’da aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

 

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Trabzon İl Müdürlüğü, yatırım projesi kapsamında Ortahisar ilçesinde elektrik şebekelerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalarını tamamladı. Bölgeye 1 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştiren şirket, Soğuksu ve Bostancı mahalleleri arasında artan enerji taleplerini karşılamak amacıyla iki adet monoblok trafo merkezi inşa ederek havai hatların yer altına alınmasını sağladı.

 

Şirket, proje kapsamında yeni yapılmakta olan şehir şebeke tesislerinde gerçekleştirdiği yer altı kablolu uygulamalar ile kent estetiğine de katkı sundu. Aydınlatma direklerinin yenilenmesiyle bölgede ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yeni yapılaşmalara yönelik kapasite artışı da sağlandı.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 05.07.2022 - Çoruh EDAŞ’ta Çay Fabrikalarına Bakım Atağı

Kaliteli ve kesintisiz hizmet hedefiyle Rize’de faaliyetlerine 7/24 devam eden Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), çay mevsiminin son günlerinde yoğun bir şekilde çalışan fabrikaların üretimde herhangi bir sekteye uğramaması için elektrik altyapısına yönelik bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

 

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Rize İl Müdürlüğü, bölgede yer alan kamu ve özel çay fabrikalarının kesintisiz enerji ile faaliyet göstermeleri için sezon boyunca bakım ve iyileştirme çalışmaları yürüttü. Çoruh EDAŞ ekipleri bu kapsamda bölgede kamuya ait 30, özel sektörde ise 8 adet fabrikanın elektrik altyapılarının kontrolünü gerçekleştirdi.

 

Fabrikalara enerji arzı sağlayan fider çıkışların, direklerin ve ayırıcıların bakımlarını yapan ekipler, bu fabrikalara ait makinaların devir kayıpları yaşamaması için de özel trafoların kademe ayarlarının kontrollerini gerçekleştirdi. Çalışma kapsamında yaklaşık 70 adet kafes direğin dip kısmı, 20 kilometrelik enerji nakil hattı ve 25 adet ayrıcının kontrolü yapıldı.

 

Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü ekipleri, tamamlanan bakım çalışmaları sonrası kontrol amaçlı fabrika ziyaretleri gerçekleştirerek bakım ve iyileştirme çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 13.06.2022 - Çoruh EDAŞ’tan Aydınlatma Denetimi Duyurusu

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), hizmet bölgesinde yer alan Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde, TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından genel aydınlatma denetimi gerçekleştirileceğini belirterek denetim sürecinde sokak aydınlatmalarının kontrol amaçlı gündüz saatlerinde de kısa süreli yanar durumda olabileceğini ifade etti.

 

Çoruh EDAŞ’tan yapılan açıklamada, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Genel Aydınlatma Yönetmeliği’nin inceleme ve denetim başlıklı maddelerine istinaden, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 23 kişilik bir ekiple genel aydınlatmaya yönelik saha denetimi gerçekleştireceği belirtildi.

 

Şirket, 12.06.2022- 23.06.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek söz konusu denetimde, trafo bölgelerindeki aydınlatma armatürlerinin gündüz saatlerinde kontrol amaçlı kısa süreli aktif olabileceğini ve denetim tamamlandığında ise normal çalışma periyoduna döneceğini açıkladı.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 06.06.2022 - Çoruh EDAŞ’tan Gümüşhane’ye Bir Yatırım Daha

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Gümüşhane İl Müdürlüğü’nün modern teknoloji altyapısıyla, kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunma hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği yatırım çalışmaları devam ediyor. Şirket, 2022 yılı yatırım programı kapsamında, Gümüşhane ilinin Merkez ilçesine bağlı Hasanbey Mahallesi’nin Emek Sokağı’nda bulunan yaklaşık 500 konutluk yeni yerleşim bölgesinde yatırım çalışmasını tamamladı. 

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 29 bin 551 kilometrekarelik yüz ölçümü üzerinde Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde toplam 61 ilçede yaklaşık 1,4 milyon aboneye kesintisiz enerji arzı hedefi ile yüksek kalitede dağıtım hizmeti sunmak üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürlüğü tarafından 2022 yılı yatırım programı kapsamında, Merkez ilçesine bağlı Hasanbey Mahallesi’nin Emek Sokağı’nda yeni yapılaşmaların enerji ihtiyaçlarını karşılayacak yer altı dağıtım şebekesi ve modüler hücrelerle donatılmış 1000 kVA trafo gücünde beton köşk tesis edildi. Yatırıma alınan güzergâhlarda uygun tipte aydınlatma direk ve armatürler kullanılarak bölgenin aydınlatma ihtiyacı karşılandı. Yapılan çalışma ile yıl içerisinde aktif olacak konutların yanı sıra, ilerleyen yıllarda bölgeden gelebilecek yeni abone taleplerine uygun elektrik altyapısı da hazır hale getirildi.

 

Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürlüğü yetkilileri, şehrin her noktasında elektrik şebekesi yenileme çalışmalarına aralıksız devam edeceklerinin altını çizerek hizmetlerin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için proje ve yatırım planlamalarını en son teknolojiyle gerçekleştirdiklerini belirtti. Şirket, yenilenen elektrik şebekesi çalışmalarında gösterdikleri destek için bölge sakinlerine teşekkürlerini iletti.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 25.05.2022 - Çoruh EDAŞ’tan Gümüşhane’ye Kesintisiz Enerji Yatırımı

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Gümüşhane’nin birçok noktasında bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. Şirket, 2022 yılında bölgeye bakım onarım çalışmalarıyla 5.3 milyon liralık yatırım gerçekleştireceğini açıkladı.

 

Çoruh EDAŞ, Gümüşhane Merkez ve ilçelerinde enerji nakil hattı ve alçak gerilim şebekelerinin bakım ve onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

Gümüşhane ili ve ilçelerinde bakım ve onarım çalışmaları kapsamında bu yıl 5.3 milyon lira yatırım gerçekleştirmeyi planlayan Çoruh EDAŞ, yürüttüğü çalışmalarla zorlu kış mevsiminin yaşandığı bölgede kesintisiz enerji arzı sunmayı hedefliyor.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 20.05.2022 - Gümüşhane SGK İl Müdürlüğü’nden Çoruh EDAŞ’a Teşekkür Belgesi

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), çağın yeniliklerini ve ilklerini bünyesinde barındıran, bilgi teknolojilerine dayalı modern ve akıllı dağıtım sistemi, yetkin çalışanları ve dinamik yönetim tarzıyla hizmet bölgesindeki illerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çoruh EDAŞ, 2021 yılında en çok istihdam sağlayan şirket olarak çalışan odaklı geliştirdiği yönetim anlayışı kapsamında, Gümüşhane Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından “teşekkür belgesi” ne layık görüldü.

Çoruh EDAŞ, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Gümüşhane Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından “teşekkür belgesi” ne layık görüldü. Çalışanlarının hizmetlerini SGK’ya yasal süre içerisinde bildirdiği, primlerini düzenli olarak ödediği ve istihdama sağladığı özel katkı için ödüllendirilen şirket adına teşekkür belgesi, SGK İl Müdürü Eyyüp İslamoğlu tarafından Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürü Muhammet Özkurt’a takdim edildi.

Çoruh EDAŞ yetkilileri, abonelerine kesintisiz enerji arzı sağlamanın yanı sıra, çalışan odaklı geliştirdiği yönetim anlayışıyla, çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirtti.

 

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 19.04.2022 - Çoruh EDAŞ’tan Hopa’ya 2 Milyon Liralık Yatırım

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, il genelinde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Şirket, kesintisiz enerji arzı sunmak amacıyla 2 milyon TL yatırım gerçekleştirerek Hopa’da elektrik dağıtım altyapısını güçlendirdi.   

 

Çoruh EDAŞ, Artvin’in Hopa ilçesindeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket, 2 milyon lira yatırım gerçekleştirerek ilçe merkezi genelinde hizmet veren 15,8 kV’luk şebekede 31,5 kV gerilim dönüşümü çalışmalarını tamamladı. Proje ile alternatif şebeke bağlantılarıyla ring şebeke altyapısı kurularak enerji tedarikinde süreklilik sağlanması, ilçe genelinde oluşturulan elektrik dağıtımının verimli hale getirilmesi ve böylece ülke ekonomisine katkı sunması hedefleniyor.

 

Proje kapsamında 30 trafo bölgesindeki üç dağıtım binası yıkılarak yerlerine yeni sistem monoblok beton köşkler tesis edildi. Yapılan çalışmalarla ilçe genelindeki kurulu trafo gücünde 3 MVA’lık artış gerçekleşti. Ayrıca bölgede kurulan eş gerilim seviyesi altyapısı ile iki güç trafosunun devre dışı bırakılmasıyla da teknik kayıpların önlenmesi amaçlanıyor.

 

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Artvin il ve ilçelerinin elektrik dağıtım altyapısında hizmet kalitesini yükseltmek için yatırım programımız kapsamında şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke ve aydınlatma projelerine hız kesmeden devam edeceğiz” ifadesine yer verildi.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 

 13.04.2022 - Birikmiş Elektrik Borçlarına Faiz Affı Geliyor

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), tüketicilerin 2021 yılına kadar olan dönemdeki elektrik borcuna ait faizin silineceğini duyurdu.

 

Kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin, elektrik borçları için 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

 

Çoruh EDAŞ, Covid-19 salgını kapsamında tüketicilere destek olmayı sürdürüyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin beş ilinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Şirket, tüketicilerin 2021 yılına kadar olan döneme ait icra ve dava aşamasındaki borçları için kampanya başlattı.

 

Şirket, bu kapsamda 2021 yılına kadar olan elektrik borçlarında, anaparası için peşin ödemenin yapılması koşulu ile faizin silineceğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Faizi Siliyoruz” kampanyası kapsamında, icra takibine uğramış olsa dahi yüzde 100'e kadar faiz indirimi yapılacak. Kampanya, kaçak veya usulsüz kullanım kaynaklı borçlar için geçerli olacak.

 

Kampanyadan yararlanmak isteyen tüketiciler, 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunarak faiz affından yararlanabilecek.

 

Çoruh EDAŞ, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm abone gruplarında desteğe yönelik kampanyalarına devam edeceğini belirterek, müşterilerinin yanında olduklarının mesajını verdi. Kampanya detaylarına www.coruhedas.com.tr/kampanya/ adresi üzerinden ulaşabiliyor.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 08.04.2022 - Çoruh EDAŞ, Çayeli’yi Yatırımlarıyla Aydınlatıyor

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Rize’nin Çayeli ilçesinde, Senoz Vadisi’nde yaşanabilecek afetlerden kaynaklı enerji kesintilerini en aza indirmek için enerji arz güvenliğine yönelik çalışmalarını tamamladı.

 

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Senoz Vadisi’nin coğrafi şartlarından dolayı, özellikle kış aylarında meydana gelebilen enerji kesintilerinin önlemek için Rize ilinin Çayeli ilçesinde çalışmalarını tamamladı. Proje ile enerjide, Senoz Vadisi’nde yaşanabilecek olası afetlerden kaynaklı enerji kesintilerinin en aza indirilmesi hedefleniyor.

 

Çoruh EDAŞ, bölgenin dağıtım şebekesini iyileştirme çalışmaları kapsamında, hâlihazırda 15 kV gerilim seviyesinde olan gerilim seviyesini 36 kV gerilim seviyesinde yükseltmek için yaklaşık 30 kilometre uzunluğundaki enerji hattını 8 adet elektrik kabiniyle destekledi. Senoz Vadisi’nde yer alan 1 belde ve 12 köydeki 3 bin 380 aboneye kesintisiz enerji arzı sunmak için Şirket, orta gerilim seviyesinde ring şebekeyi de (alternatif hat) tamamlayarak hizmete sundu.

 

Proje doğrultusunda ayrıca, Çataldere ve Uzundere köylerini de kapsayacak ve karşılıklı enerji alışverişi yapılabilecek şebekelerle, Madenli beldesindeki enerji arz güvenliği yapılan çalışmalarla artırılarak Senoz Vadisi’ndeki abonelerin hizmetine sunulmuştur.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 07.04.2022 - Çoruh EDAŞ Ekibine AFAD’dan Farkındalık Eğitimi

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Giresun İl Müdürlüğü çalışanlarına, afet ve acil durumlara karşı farkındalığı ve ortak bilinci artırmak amacıyla Giresun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından “Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci” eğitimi verildi.

 

Giresun Valiliği İl Afet ve Acil Durum Şube Müdürü Göksel Elifoğlu ve beraberindeki AFAD eğitmenleri; olası afet durumlarına karşı bilinç ve farkındalık oluşturma, afet öncesi hazırlık ve sonrasında yapılacaklar hakkında bilgi verme ve ekip olarak olaylara koordineli biçimde müdahale etmenin önemini anlatma amacı ile Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü ekiplerine uygulamalı “Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci” eğitimi verdi.

 

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitimde; sivil savunmayla ilgili ikaz, alarm, sığınaklar ile çeşitli kriz durumlarına karşı önlemlere ilişkin eğitimler verildi. Temel afet bilinci eğitimleri kapsamında da afetlerle mücadelede temel bilgi ve kavramlar, hizmete yeni sunulan “AFAD Acil” mobil uygulaması, deprem ve tahliye, sel, heyelan ve yangın konularında teorik bilgiler paylaşıldı. Eğitim kapsamında, alanda yangına müdahale teknikleri de uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

 

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

 

 

Zorunlu Çerezler
Her Zaman Etkin
Belli çerezlerin kullanımı sitemizin ve uygulamamızın doğru biçimde çalışması için zorunludur. Örneğin sitemizde oturum açtığınızda devreye giren kimlik doğrulama çerezleri, sitemizde bir sayfadan diğerine geçişinizde etkin olan oturumunuzun devam etmesini sağlamaktadır.
Performans ve Analiz Çerezleri
Bu çerezler sayesinde sitemizi ve uygulamamızı kullanımınızı ve performans analizi yaparak sizlere verdiğimiz hizmetleri daha iyi hale getirebiliyoruz. Örneğin bu çerezler sayesinde ziyaretçilerimizin en çok hangi sayfaları görüntülediğini, sitemizin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını ve olası problemleri tespit edebiliyoruz.

Sitemizde ve uygulamamızda çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında detaylı bilgi almak için Çerez Aydınlatma Metni’ni incelemenizi rica ederiz.

Siteyi ve uygulamayı kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri sağlamak ve içerik ve reklamları kişiselleştirmek için çerez kullanımına izin veriyorsanız, lütfen "Kabul Ediyorum" seçeneğini tıklayınız veya çerez tercihlerinizi "Tercihlerinizi Özelleştirin" alanından değiştirin.

Tercihlerinizi Özelleştirin